BİZİ ARAYIN: 0507 6964120 Canlı Destek Bildirim Yap
Bilgisayarım Açılmıyor

Bilgisayarım Açılmıyor

[et_pb_section fullwidth=”on” specialty=”off”][et_pb_fullwidth_menu admin_label=”Tam Sayfa Menü” menu_id=”120″ background_color=”#dd9933″ background_layout=”dark” text_orientation=”center” submenu_direction=”downwards” /][/et_pb_section][et_pb_section][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

Bilgisayarım Açılmıyor

Zaman zaman bilgisayarımız çeşitli sebeplerden dolayı açılmaz ve içimizi bir korku kaplar.

Bilgisayarım Açılmıyor !! “Acaba bu sefer ki sorun ne?” ya da “Acaba tamiri için ne kadar ödeyeceğim?” diye kendi kendimize sorular sorarız.

Tabi aklımızdan geçen sorulardan bir tanesi de “Gerçekten arıza bu mu yoksa bilgisayarcının acil olarak paraya mı ihtiyacı var? oluyor.

Bu makalemizde elimizden geldiğince bilgisayar açılma sorunlarına değineceğiz.

a. Virüsler: Özellikle internetin gelişmesi ile birlikte başımızın belası olan virüsler burada da karşımıza çıkıyor. Eğer karşımıza üzerinde beyaz yazılar olan siyah bir ekran geliyorsa hemen bilgisayarımızı güvenli modda açmayı deneyerek virüsü temizlemeye çalışmalıyız. Ama ne yazık ki bu çoğu zaman uzmanlık gerektiren bir konudur.

b. İşletim Sistemi Arızaları: Zaman zaman işletim sistemimize ait dosyalar hasar görebilirler. Buna elektrik kesintileri, güncelleştirme sorunları, çeşitli virüs ve yazılımlar sebep olabilir. Böyle bir durumda bilgisayarımızı CD’den başlatarak işletim sistemimizi onarmaya çalışmamız gerekmektedir. Tabi son çözüm olarak format atmayı da istemeyerek bile olsa deneyebiliriz.

c. Donanımsal Problemler: Kulağa hoş gelmese bile donanımsal problemler bilgisayarın açılmasına engel olan sebeplerin başında gelir. Ne yazık ki bazen bu arızalar bilgisayar kullanıcılarına ciddi masraflar doğurabilir. Ama gözünüzü bu hemen korkutmasın. Söylediğimiz gibi sadece “Bazen”.

Aşağıda bilgisayarınızın açılmasına engel olabilecek bir takım sebepleri sıraladık. Web Tasarım Muhtemel problem aşağıdakilerden bir tanesi olabilir.

1.Fanınızı temizleyin. Tozlanmış olabilir.

2.Kasanız içerisindeki işlemciyi ve tüm kartları kontrol edin. Yerlerinden oynamış olabilirler.

3.Power supply’iniz arızalanmış olabilir, değiştirmeniz gerekir.

4.Herhangi bir kartınız arızalanmış olabilir, değiştirmeniz gerekir.

5.Ram slot’unuzda arıza olabilir, başka bir slot’a takarak çalıştırmayı deneyin.

6.Anakart üzerindeki kapasitörleri kontrol edin. Bombeleşmiş bir kampasitör bu soruna sebep olabilir. Teknik servise başvurun.

7.Kartlarınızı sökün, temizleyin ve tekrar yerlerine takın. Sorununuz tozlanmadan ötürü meydana gelebilir.

bilgisayarim-acilmiyor

bilgisayarim acilmiyor

 

Uyarı : Bilgisayarım Açılmıyor makalesi bilgi amaçlı olup bazı bilgilerin üst seviye Bilgisayar donanım bilgisi gerektirir oluşabilecek arızalardan sitemiz sorumlu değildir

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_text admin_label=”Metin” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

Sorunuzmu Var?

Bu konu ile ilgili takıldığınız bir konu olursa sağ taraftaki iletişim formundan bize ulaşabilirsiniz.

logo_pp

Teknoasweb Bilişim Teknolojileri
Alper OKCU
Toros Mah. 816 sk. Duygunlar Apt. No 9/2 Konyaaltı / Antalya
Tel: +90 242 231 00 0

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_contact_form admin_label=”İletişim Formu” captcha=”on” email=”alper@teknoasweb.com” title=”İletişim” /][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Bir Yorum Bırakın