BİZİ ARAYIN: 0507 6964120 Canlı Destek Bildirim Yap
Hosting Destek

Hosting Destek

Kontrol Paneli Destek

Kontrol Paneli Destek

Windows Destek

Linux Destek

Videolu Anlatımlar

Teknoasweb Haber

Web Hosting Nedir?

Web hosting cümlesinin Türkçe tam karşılığı; “Web sitesini barındırıp dünya çapında yayınlayan, yani web sitelerine ev sahipliği yapan” demektir. Web hosting barındırma, internete yayınlanmak istenen dokümanların, resimlerin, videoların veya sayfaların internet kullanıcıları tarafından erişebilmeleri için internette web sitesi yayınlamak için yüzlerce kullanıcıya aynı anda 7/24/365 canlı hizmet verebilmektedir.

Bayi (Reseller) hosting nedir?

Kiralamış olduğunuz web alanını başka sitelere de kullandırabilmenizi (veya satabilmenizi) sağlayan web hosting türüdür. Hem windows hem de linux serverlar reseller hosting için uygundur.

Sunucu Hosting Nedir?

Site sahiplerinin tamamen bir serverı kiralayabilmesini sağlayan barındırma türüdür. Bu sunucular herhangi bir kimseyle paylaşılmamaktadır. Paylaşılmış barındırmadan (shared hosting) daha esnektir, site sahibi sunucu üzerinde tüm kontrol haklarına sahiptir, işletim sistemi, sunucu seçimi vb. Yönetim, sunucu sağlayan firma tarafından sağlanır.

Domain – Alan Adı Nedir?

Domain (alan adı) internet üzerinde kelimelerin ya da rakamların tescil edildiği isimlerdir.
Web sitelerinin bir isimler yani adresleri olmak zorundadır. teknoasweb.com bir domaindir, bu domain dns protokolü ile bir hosting hizmetine bağlanır ve ip adresleri üzerinden yayın yapar. Her web sitesinin bir domaini olmak zorundadır. Domain olmazsa web siteleri sadece ip adresleri üzerinden çalışabilir bu da çok fazla tercih edilen bir sistem değildir.

Domain aynı zamanda sizin, yada sahip olduğunuz şirketin İnternetteki kimliğidir. İnternette yer almak istediğiniz takdirde ilk olarak alan adınızı (domain) satın almanız gerekir. Alan adınızın uygun, kolay ve hatırlanabilir olması önemlidir. Sahibi bulunduğunuz firmanız, tanınmış olan soyadınız, markanız için halen alan adı almadıysanız bunu en kısa zamanda almanızı öneririz. Günümüzde birçok firma bunu zamanında yapmadığı için ya çok yüksek meblağlar ödeyerek isimlerini almak, ya da çok farklı ve uygun olmayan isimler altında firmalarını İnternete açmaktadır.