BİZİ ARAYIN: 0507 6964120 Canlı Destek Bildirim Yap
Directadmin DNS Yapılandırması

Directadmin DNS Yapılandırması

[et_pb_section fullwidth=”on” specialty=”off”][et_pb_fullwidth_menu admin_label=”Tam Sayfa Menü” menu_id=”120″ background_color=”#dd9933″ background_layout=”dark” text_orientation=”center” submenu_direction=”downwards” /][/et_pb_section][et_pb_section][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

Directadmin DNS Yapılandırması

ÖNEMLİ! – Aşağıdaki örnekte anlatılan alan adları ve isim sunucuları temsilidir.

a) Kullanmak üzere 2 tane isim sunucusu belirleyin. Alan adını aldığınız firmadan bu isim sunucuları için, 2 farklı ip adresi için ayrı ayrı isim sunucusu kaydı yapın.

ns1.teknoasweb.com 185.8.33.81

ns2.teknoasweb.com 185.8.33.81

b) Anlatılan örnekte barındırılacak olan site: teknoasweb.com

1) Öncelikle sunucuya yeni ekleyeceğiniz sitelerin DNS kayıtlarında, sunucu için oluşturduğunuz isim sunucularının (ns1.teknoasweb.com ve ns2.teknoasweb.com) otomatik olarak yer alması için, şablon düzenlemesi yapıyoruz.

Böylece sunucuya eklediğiniz her yeni sitede, tek tek ayarlama yapmanıza gerek kalmayacaktır.

İsim sunucularını yazdıktan sonra “save” kayıt tuşuna basın.

2) Kullandığımız isim sunucularına ait alan adı (hostingdestek.com), hangi sunucuda barındırılıyor ise, o sunucuyagiriş yaparak A Kayıtlarını (DNS A record) ekliyoruz.

DNS yönetiminden bu alan adını bulup, üzerine tıklayarak düzenleme menüsüne giriyoruz.

ns1.hostingdestek.com ve ns2.hostingdestek.com ‘ a ait A kayıtlarını giriyoruz.

Soldaki kutuya kayıt ismini (ns1, ns2 v.b.), sağdaki kutuya ip adresini yazıyoruz.

A) maddesinde belirlediğimiz iplere ait A kayıtlarını buraya ekliyoruz.

3) Barındıracağımız (netdirekt.com.tr) alan adına ait hosting hesabını oluşturduktan sonra, DNS yönetiminden, şablona eklediğimiz isim sunucularının otomatik eklenip eklenmediğini kontrol ediyoruz.

Özel notlar 1: Herhangi bir sitenin isim sunucularını directadmin üzerinden değiştirirken,isim sunucusunun sonuna . koymanız gerekmektedir. ns1.hostingdestek.com. gibi.

Özel notlar 2: Web sitesini eklediğiniz bayi hesabında da “nameserver” bölümünde,bu nameserverların yazdığına emin olunuz.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_text admin_label=”Metin” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

Sorunuzmu Var?

Bu konu ile ilgili takıldığınız bir konu olursa sağ taraftaki iletişim formundan bize ulaşabilirsiniz.

logo_pp

Teknoasweb Bilişim Teknolojileri
Alper OKCU
Toros Mah. 816 sk. Duygunlar Apt. No 9/2 Konyaaltı / Antalya
Tel: +90 242 231 00 0

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_contact_form admin_label=”İletişim Formu” captcha=”on” email=”alper@teknoasweb.com” title=”İletişim” /][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Bir Yorum Bırakın