BİZİ ARAYIN: 0507 6964120 Canlı Destek Bildirim Yap
Teknoasweb Bulut Bilişim Teknolojileri

Teknoasweb Bulut Bilişim Teknolojileri

[et_pb_section fullwidth=”on” specialty=”off”][et_pb_fullwidth_menu admin_label=”Tam Sayfa Menü” menu_id=”120″ background_color=”#dd9933″ background_layout=”dark” text_orientation=”center” submenu_direction=”downwards” /][/et_pb_section][et_pb_section][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

Teknoasweb Bulut Bilişim Teknolojileri

 

Teknoasweb Bulut Bilişim Teknolojileri artık Dünyaca ünlü Cloudflare partneridir. Cloudflare “değişik kıtalara yayılmış serverlar üzerinde bir websitesini cachleme (proxy) hizmeti vermek kaydı ile çalıştırılabilen bir projedir ve internet olayında en fazla heyecanlandıran olaydır.”

Düşünsenize yayın yaptığınız sunucudan ayrı sitenizi cache’leyen ve temel saldırılara karşı koruyan ekstra bir sunucu. Bu ne demek oluyor. Sitenizin down olmasından kaynaklanan sorunlar ortadan kalkıyor. Ayrıca spam, sql injection ve DDoS gibi saldırılara karşı da koruyor. Ayrıca ortalama sayfa hızını %30 artırdığı, harcadığı bant genişliği % 60 azaltıyor. Ve en güzel yanı ise ekstra trafik masrafı ilave ücretler vs. bulunmamaktadır.

Teknoasweb Bulut Bilişim Teknolojilerinde Sistem Nasıl Çalışıyor?

CDN(Content Delivery Network) yani son kullanıcının coğrafi konumunu belirleyerek en yakın sunucuya bağlantı yapmasını sağlayan teknolojidir. İşte bu özelliği bir adım daha öne taşıyarak o yakın sunucunun size siteniz için güvenlik ve hız sağlayan sistemdir. CloudFlare’nin sitesinde de görebileceğiniz üzere CDN sunucular aşağıdaki gibidir.

 

CloudFlare Farkı da şudur; Son ziyaretçi sitenize ulaşmak istediğinde ilk önce CloudFlare sunucusuna ulaşır daha sonra sizin sununucuza gider. Burada CloudFlare sunucusu gerekliyse cache çalışması ve güvenlik kontrolü yapar böylece yukarıda da bahsettiğim gibi güvenli ve hızlı bir şekilde siteniz son kullanıcıya ulaşır. Yani aşağıdaki resim çok daha iyi anlatacaktır.

CloudFlare sitenizin daha hızlı hale getirir

CloudFlare dünyada 23 veri merkezi üzerinden çalışır. Web sunucusu doğrudan dinamik içerik sunarken bu dosyaları daha yakın ziyaretçilere depolanır böylece Bizim CDN otomatik olarak kenar düğüm adresinden statik dosyaları önbelleğe alır. CloudFlare sonra en yakın veri merkezine rota ziyaretçilere Anycast adlı bir teknoloji kullanmaktadır. Sonucu olduğu web sitenizin, bulundukları yerden bağımsız ziyaretçiler için iki kat daha hızlı ortalama yükler.

Yakın Zamanda Cloudflare işbirliği ile güzel işler yapacağız..

CDN hizmeti ile birlikte hosting almak için bizimle iletişime geçin

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_text admin_label=”Metin” background_layout=”light” text_orientation=”left”]

Sorunuzmu Var?

Bu konu ile ilgili takıldığınız bir konu olursa sağ taraftaki iletişim formundan bize ulaşabilirsiniz.

logo_pp

Teknoasweb Bilişim Teknolojileri
Alper OKCU
Toros Mah. 816 sk. Duygunlar Apt. No 9/2 Konyaaltı / Antalya
Tel: +90 242 231 00 0

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″][et_pb_contact_form admin_label=”İletişim Formu” captcha=”on” email=”alper@teknoasweb.com” title=”İletişim” /][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Bir Yorum Bırakın